Uszczelnianie domów drewnianych

EKOLOGICZNY I BEZPIECZNY MATERIAŁ TERMOIZOLACYJNY

Uszczelniacz domów drewnianych to naturalny materiał termoizolacyjny, wykonany z włókien konopnych technologią igłowania i przeznaczony jest do uszczelniania domów z bali, ocieplania pokładów interwencyjnych, a także do wypełniania szczelin w procesie instalowania drzwi i okien w domach z drewna i łaźniach.

Pasy izolacyjne z konopi do domów drewnianych to wybór profesjonalistów!

TERMOIZOLACJA Z KONOPI

100% NATURALNY

OKRES TRWAŁOŚCI WYNOSI 75 LAT I Z UPŁYWEM CZASU WŁAŚCIWOŚCI POZOSTAJĄ NIEZMIENNE

ZACHOWUJE EFEKT ODDYCHANIA

NIE BOI SIĘ CHRZĄSZCZY I OWADÓW

NIE GNIJE, HAMUJE ROZWÓJ PLEŚNI, GRZYBÓW I INNYCH MIKROORGANIZMÓW

NIE BOI SIĘ WILGOCI

Uszczelniacz do bali z włókna konopnego

Jak wiadomo izolacje konopne sa w 100% naturalne, gdyz bazuja na trwalych surowcach roslinnych. Ich przewaga nad izolacjami z poliuretanow to wszechstronnosc: sa nie tylko bardzo dobrym izolatorem, ale maja zdolnosc gromadzenia energii cieplnej wielokrotnie wyzszy od pianek a dodatkowo maja zdolnosc wiazania wilgoci – sa naturalnym regulatorem wilgotnosci pomieszczen. Jako jedyne w grupie produktow naturalnych sa niestrawne z punktu widzenia insektow i gryzoni – nie zawieraja protein. Poniewaz nie zawieraja bialka a dodatkowo nie powstaja na nich chorobo- i rakotworcze grzyby plesniowe. Nie wywoluja alergii skornych, w przeciwienstwie do welny mineralnej nie pozostawiaja w otoczeniu pylu, ktory osiada w plucach. Rowniez ukladanie nie wymaga stosowania masek ochronnych.

  • Jako material izolacijny są idealne do drewnianych budynków i chat oraz domów z bali. Ma sztywną stabilną strukturę;
  • Nie rozciąga się ani nie deformuje się. Podczas układania uszczelniacza jest on łatwo mocowany za pomocą zszywacza, nie rozkłada się i nie rozciąga się pod naprężeniem, podobnie jak owata lub wełna;
  • Nie kurczy się. Ze względu na technologię termowiążącą jest bardziej gęsta i jednolita, co umożliwia układanie uszczelniacza w jednej warstwie, dzięki czemu uzyskuje się oszczędności przy uszczelnianiu ścian w domu z bali drewnianych!

USZCZELNIANIE DOMÓW Z BALI 

Bezpieczeństwo ekologiczne: Naturalny uszczelniacz do domów drewnianych z włókien konopnych nie zawiera związków fenolowo-formaldehydowych i nie powoduje wydzielania szkodliwych substancji podczas ogrzewania. Nie zawiera niebezpiecznych związków chemicznych, kleju i w odróżnieniu od wełny mineralnej nie jest źródłem szkodliwego kurzu.

Uszczelniacz do domów drewnianych składa się z włókna konopnego, które z natury swojej nie jest alergenem, więc może być stosowane przez osób cierpiących na astmę lub alergie.

Długotrwałość: Uszczelniacz z konopi nie boi się wilgoci, wpływu czynników organicznych, zmian temperatury, ultrafioletu. Ponadto technologia igłowania lub spiekania termicznego dodatkowo zwiększa trwałość uszczelniacza, ponieważ wszystkie mikroorganizmy umierają podczas obróbki cieplnej. Przydatność materiału izolacyjnego wynosi co najmniej 75 lat. Trwałość wyrobów z konopi jest potwierdzona historią. Produkty z włókien konopnych służyły ludziom od wieków.

Higroskopijność: Materiał uszczelniajączy zachowuje strukturę rurową włókna, taśma konopna wchłania ją doskonale i wydziela wilgoć, która nie pozostaje w miejscu, zachowując właściwości termoizolacyjne. Wilgoć nie gromadzi się w jednym miejscu, ale łatwo wyparowuje się z powietrzem, zapobiega pojawianiu się efektu cieplarnianego i chroni przed kondensacją i wysoką wilgotnością.

Zwiększona termoizolacja: Ze względu na właściwości nie gromadzące wilgotności, właściwości termoizolacyjne w naturalnej wilgotności nie zmniejszają się.

Naturalny antyseptyk: Uszczelniacz konopny ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, zapobiega rozwojowi mikroorganizmów, odporny na pleśń i gnicie, a nawet przy wilgotności filcu konopnego bakterie nie są hodowane. Zapobiega zapachowi wilgoci.

Charakterystyka pasa izolacyjnego do uszczelniania:

Gęstość

700 – 800 gr/m²

Wilgotność

Nie więcej 1%

Przewodność ciepła

0,038 W/mK

Absorpcja wilgoci na objętość

Nie więcej 9,8%

Współczynnik absorpcji dźwięku:

– Niska częstotliwość

– Średnia częstotliwość

– Wysoka częstotliwość

0,4

1,0

0,96

Kompresja i odzyskanie przy obciążeniu
7 kg/cm²:

– Kompresja

– Odzyskanie

 

22%

90%

Współczynnik przepuszczalności pary

0.4 mg/m h Pa

Klasa palności

E

Okres eksploatacji

75 lat

mata konopna do ściółkowania

PASY IZOLACYJNE Z KONOPI DO USZCZELNIANIA DOMÓW Z BALI DREWNIANYCH:

  • Rolka: 25 mb;
  • Szerokość płótna: do 20 cm;
  • Grubość: 5 – 6 mm;
  • Gęstość: +/- 750 gr/m²;
  • Materiał: Włókno konopne 100%.
włókno konopne (pakuły) do izolacji cieplnej i uszczelnienia szczelin

Czym lepiej ocieplić dom drewniany

Dlaczego tak ważne jest to pytanie? Ponieważ najbardziej popularne pytania w Internecie, na temat ocieplenia wyglądają tak:

  • Czym ocieplać dom z bali?
  • Czym ocieplać ściany?
  • Co jest lepsze w ocieplaniu domu od zewnątrz?
  • Jak ocieplać podłogę?

  • Jak ocieplać od środka?
  • Czym ocieplać mieszkanie?
  • Czym ocieplać balkon / taras?
  • Jakie ocieplanie jest lepsze?

EKOSENTIS® to produkt z natury ze znakomitymi właściwościami termoizolacyjnymi

Czysta, bezpyłowa i nieszkodliwa dla skóry obróbka oraz odpowiedni współczynnik izolacji czynią z tego produktu doskonały materiał budowlany. Jest on surowcem ekologicznym i przyjaznym środowisku.

Maty konopne są stosowane do izolacji dachów, ścian oraz podłóg, do izolacji pustych przestrzeni w ścianach . Możno nimi izolować zarówno nowe, jak i stare budynki.

Pasy izolacyjne EKOSENTIS® zimą zapewniają dobre zabezpieczenie przed mrozem, a latem – przed upałem. Dobre właściwości izolacyjne zapewniają automatyczną regulację wilgotności i dzięki temu w pomieszczeniach panuje zdrowy i przyjemny klimat.

Ponieważ włókna konopi nie zawierają białka, nie trzeba ich chronić przed molami i chrząszczami.

Izolacja domu drewnianego uszczelniaczem konopnym jest korzystne i ekonomicznie

Po pierwsze, trwałość jest w 2-3 razy większa niż w przypadku styropianu i wełny mineralnej.

Po drugie, pas z włókien konopnych jest jedynym naturalnym uszczelniaczem do domów drewnianych, który z upływem czasu nie traci właściwości termoizolacyjnych, co redukuje koszty ogrzewania.

Po trzecie, uszczelka konopna do drewna jest unikatowym uszczelniaczem organicznym. Ocieplone ściany nie powodują różnych chorób spowodowanych długotrwałym wpływem styrenu lub formaldehydu.

Uszczelnienie pakułami włókna konopnego

Poza pasami z filcu konopnego, do izolacji termicznej i uszczelnienia domów drewnianych, łaźni, sauny, tradycyjnie używane pakuły z włókien konopi. Jest to materiał tradycyjny i jeden z pierwszych materiałów używanych do uszczelniania i wypełniania szczelin lub pęknięć.

Jedną z głównych zalet uszczelnienia szczelin włóknem konopnym jest naturalna część włókna, która zapewnia biostabilność i ochrona przed grzybami, pleśnią i gniciem.

Teraz pakuły konopne (budowlane) są bardziej wykorzystywane do wtórnego uszczelnienia. Drzewo ma właściwość kurczenia się, po którym pojawiają się szczeliny i pęknięcia. Do ich uszczelnienia najlepiej nadaje się również lina z włókna konopnego, lnianego lub jutowego.

Sznur lub lina do dodatkowego uszczelnienia

Sznur lub lina używana jako dodatkowa uszczelka, a także pełnią rolę dekoracyjną. Liny wykonane z lnu, juty lub konopi są bardzo cenione nie tylko w budownictwie, gospodarce, ale także w dużym popytem w dziedzinie projektowania.

KUP ONLINE

PODOBNE PRODUKTY