100% NATURALNE PODŁOŻE NA KIEŁKI

Maty konopne do uprawy kiełków Mikrogreen

Najlepszy rodzaj podłoża do uprawy

Zrównoważony i szybki rozwój

Stworzenie własnej uprawy mikrogreen

domowy ogród na parapecie

Najwyższej jakości podłoża z włókien konopnych do profesjonalnej uprawy roślin. Włókniny konopne do hodowli kiełków zapewniają wzrost roślin, a także mają za zadanie przyspieszyć wzrost upraw poprzez stworzenie korzystnego mikroklimatu dla kiełkowania nasion lub wzrostu rośliny oraz umożliwienie wcześniejszej uprawy i szybszych zbiorów. Mata do uprawy roślin (filc konopny) posiada właściwości naturalne i prozdrowotne, jest miękka i jedwabista w dotyku, a jednocześnie wytrzymała, z delikatnym zapachem łączący w sobie zapach łąki, świeżego siana i zbóż. Włóknina konopna do uprawy mikroliści jest przepuszczalna i zapewnia właściwe napowietrzenie i wilgotność rośliny. Mata konopna do uprawy mikroliści może być stosowana również w uprawach organicznych.

WŁÓKNINA KONOPNA NA KIEŁKI I MIKROLIŚCIE

Mata jest antyalergiczna, ma także właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne. Maty z włókien konopnych ma właściwości chłonące i magazynujące wodę. Dlatego idealnie się sprawdza jako podłoże do wszystkich pojemników, aby maksymalnie długo utrzymać wilgoć dla roślin. Podłoża konopne są trwałe, całkowicie biodegradowalne i nieszkodliwe dla środowiska. Maty z włókna konopnego są wykorzystywane do profesjonalnej uprawy wszelkich roślin i kiełków (Mikrogreen).

N.B. W zależności od nasion i wilgotności resztkowej maty z konopi materiał jest nawilżany 1 do 2 razy dziennie.

Microgreens (mikroliście, mikrozioła, mikrorośliny) to bardzo młode rośliny w swojej początkowej fazie wzrostu (siewki) posiadające liścienie, czyli liście zarodkowe i pierwsze liście właściwe. Są bogate w witaminy i mikroelementy, mogą zawierać aż pięć razy więcej witamin C, E, K i beta karotenoidów niż dorosła roślina. Mają bardzo wyrazisty smak i aromat. Mikroliście cenione są również za swój piękny wygląd i intensywny kolor. Spożywa się je na surowo zaraz po ścięciu.

Do uprawy świetnie nadaje się wiele warzyw, ziół oraz zbóż. Najpopularniejszymi w uprawie tego typu warzywami są różnego rodzaju sałaty, np. rokieta siewna i inne warzywa liściowe, takie jak mizuna, szpinak, botwina; warzywa korzeniowe: rzodkiewka, burak ćwikłowy, marchew, seler, które w smaku przypominają plony wymienionych roślin, lecz jest on znacznie intensywniejszy. Szczególną porcję smaku i aromatu dostarczają mikroliście ziół takich jak bazylia, tymianek, kolendra. Popularna jest także uprawa słonecznika, przypominającego nieco orzechy arachidowe, i kukurydzy, która zachwyca słodkością.

Podłoże

Ważne jest, aby dobrać odpowiednią matę do kiełkowania, która jest odpowiednia dla rodzaju roślin, które zamierzasz siać. Istnieje wiele różnych rodzajów mat do kiełkowania, różniących się grubością, materiałem i właściwościami, dlatego warto zapoznać się z wymaganiami swoich roślin i wybrać odpowiednią matę.

Kiełkowanie nasion w matach konopnych jest stosunkowo nową metodą. Stanowią one duży przełom w domowej produkcji kiełków. Pod wieloma względami znacznie przewyższają one używane dotychczas słoiki, a nawet specjalne kiełkownice. Włóknina konopna stwarza idealne warunki rozwoju kiełków w przeciwieństwie do słoików, w których cyrkulacja powietrza jest mocno ograniczona. Mata do uprawy roślin z włókien konopnych zapewnia idealny drenaż i napowietrzenie przez całą swoją powierzchnię. Na pewno się też nie stłucze!

MATA DO WYSIEWU NASION NA MIKROLISTKI

Podłoże konopne składa się z włókien konopnych, jest w 100% naturalnym produktem. Podłoże konopne równomiernie rozprowadza wodę i utrzymuje wilgotność, jednocześnie umożliwia dostęp powietrza na całej objętości podłoża. Takie warunki powodują bardzo dobry rozwój systemu korzeniowego, a w efekcie części nadziemnych roślin.

Domowa uprawa warzyw, które jeszcze przed chwilą były tylko suchymi nasionami, to nic nowego. Nasiona, namoczone w wodzie i rozłożone na matach w kiełkownicach, a nawet w zwykłych słoikach zamkniętych gazą, zamieniają się w smaczne i pożywne kiełki. Kiełki najlepiej smakują wtedy, gdy są jeszcze małe i pełne energii do wzrostu, którą czerpią z nasion. Cykl produkcji jest bardzo krótki – zależnie od tempa kiełkowania nasion w przypadku większości gatunków trwa zwykle 5 – 14 dni.

Mikrogreen

Kiełki są uznawane za jeden z najbogatszych w składniki odżywcze produktów spożywczych. Ich walory zdrowotne wynikają z tego, że nasiona jako zalążek nowych roślin, są niezwykle bogatym magazynem białek, witamin i mikroelementów. W okresie wzrostu zaś przyjmują one formę strawną dla człowieka. Konopna mata jest efektywnym rozwiązaniem do hodowli kiełków w produkcji warzyw. Włóknina na kiełki (maty do kiełkowania).

Samodzielnie uprawiane kiełki są lepszą alternatywą dla gotowych produktów, które można kupić w sklepach. Dzięki kontroli wzrostu mogą być spożywane na właściwym etapie i w świeżej postaci, wprost z domowej uprawy. Można ją prowadzić w specjalnym naczyniu – kiełkownicy. Są to specjalne naczynia złożone z kilku szalek, na których można jednocześnie uprawiać różne rośliny. Naczynia są wyposażone w system regulowania poziomu wilgoci oraz wentylację.

SKLEP

Mikroliście z domowej uprawy

Włókniny konopne do hodowli kiełków zapewniają wzrost roślin, a także mają za zadanie przyspieszyć wzrost upraw poprzez stworzenie korzystnego mikroklimatu dla kiełkowania nasion lub wzrostu rośliny oraz umożliwienie wcześniejszej uprawy i szybszych zbiorów. Włóknina posiada właściwości naturalne i prozdrowotne, jest miękka i jedwabista w dotyku, a jednocześnie wytrzymała, z delikatnym zapachem łączący w sobie zapach łąki, świeżego siana i zbóż. Włóknina konopna jest przepuszczalna i zapewnia właściwe napowietrzenie i wilgotność rośliny. Mata z konopi może być stosowana w uprawach organicznych

Jak szybko rosną najpopularniejsze rośliny?

  • Najszybciej rośnie rzodkiewka, brokuł, lucerna, rzeżucha – około 5 – 7 dni;
  • Nieco dłużej musimy zaczekać na rukolę, kalarepę, kapustę, buraka, słonecznik – 10 – 14 dni;
  • Najdłużej rośnie groch (14 – 16 dni), ale osiąga największe rozmiary.
KUP TERAZ

Domowa uprawa kiełków

W przeciwieństwie do kiełków mikrolistki uprawiane są na podłożu i spożywa się część nadziemną rośliny. Dzięki zastosowaniu maty konopnej roślina tworzy rusztowanie z korzeni i silniej rozwija łodygę i liście. Wzrost jest dłuższy a uzyskana masa zielona jest większa.

Aby zbiory były cały czas dostępne, co tydzień wysiewaj nasiona, a nowe listki będą wyrośnięte, zanim skończy się ostatnia partia w doniczce. Większość z nich jest gotowa do zerwania już po kilku dniach od kiełkowania i ma pełny smak roślin dużych rozmiarów! Pamiętaj, że uprawa zimą zajmie kilka dni dłużej niż latem. Niewykorzystane mikrolistki można przechowywać w lodówce, gdzie długo pozostają świeże i soczyste.

Uprawa microgreens w krokach

  • Wybierz nasiona, które chcesz skiełkować. Najlepiej wybierać nasiona, które są przeznaczone do kiełkowania, takie jak fasola mungo, lucerna, brokuły itp. Do wysiewu dobrze jest użyć namoczonych wcześniej przez kilka godzin nasion.
  • Przygotuj pojemnik lub tackę. Upewnij się, że pojemnik jest czysty i dobrze umyty.
  • Rozłóż nasiona na wilgotnej macie w równych odstępach. Upewnij się, że nasiona nie są zbyt gęsto upakowane, aby umożliwić swobodny wzrost kiełków.
  • Umieść pojemnik w ciepłym i dobrze oświetlonym miejscu, ale nie w pełnym nasłonecznieniu. Temperatura powinna być odpowiednia do danego gatunku nasion, zwykle w zakresie od 18°C do 24°C.
  • Sprawdzaj codziennie wilgotność podłoża i konieczność nawilżania. Ważne jest, aby podłoże było stale wilgotne, ale nie przemoczone Jeśli jest zbyt suche, lekko spryskaj wodą.
  • Po kilku dniach powinny pojawić się pierwsze kiełki. Kontynuuj nawilżanie i monitoruj rozwój kiełków.

Podsumowanie:

Mata z włókien konopnych jest antyalergiczna, ma także właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne. Podłoża konopne są trwałe, całkowicie biodegradowalne i nieszkodliwe dla środowiska. Naturalna mata do uprawy roślin z włókien konopnych to nowe możliwości uprawy warzyw !!!

Udanej uprawy!